Народний депутат України Роман Іванісов в рамках робочої поїздки по округу №153 зустрівся з мешканцями сіл Воскодави, Тучин та Бочаниця.

Дата: 30.08.2021 10:34

Cпільно з Гощанським селищним головою Миколою Панчуком та Бабинським сільським головою Володимиром Бойко поспілкувалися з представниками Рівнеоблводоканалу та мешканцями сіл, що потрапили в зону дії депресійної лійки щодо проблемного питання - водопостачання сіл у басейні річки Горинь.

Використання Рівнеоблводоканалом природних ресурсів на території сіл Воскодави, Мнишин та Подоляни для забезпечення послуг з водопостачання жителів переважно міста Рівне призвело до утворення так званої «депресивної лійки». З цієї причини, на будинках з’являються величезні тріщини, всихають садки, зникає вода в колодязях, а на лузі утворилися воронки, в які провалюється навіть худоба, тому мешканці цих сіл вважають, що мають користуватися певними перевагами, як от зняття оплати за водопостачання.

Начальник юридичного відділу Рівнеоблводоканалу Тарас Деркач наполягає на встановленні лічильників. Він зауважив, що організація не є прибутковою, тому надавати безкоштовно послуги вони не можуть.

Заступник директора Рівнеоблводоканалу Микола Ткачук запропонував вихід з ситуації таким чином, аби громади компенсували за жителів борги за рахунок сплаченого податку за користування надрами.

Проте голови громад - Гощанської - Микола Панчук та Бабинської - Володимир Бойко, зауважили, що такий план малореальний, адже громади отримують від водоканалу не ті кошти, які дозволять компенсувати людям заборгованість.

Під час даної зустрічі вироблено алгоритм дій для вирішення вищезазначеної проблеми. Також, народний депутат пообіцяв зробити все від нього залежне, щоб зрушити будівництво дамб з мертвої точки й допомогти мешканцям.

Проблемним питанням в селі Тучин є розпаювання земель Дослідного господарства «Тучинське» Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України.

«Колись це було потужне держпідприємство, з вирощування зернових, бобових культур і насіння олійних культур та розведення великої рогатої худоби. Тут працювало понад 150 людей. Нині воно майже не працює. Багатьох працівників скоротили, техніку не оновлювали ще з 90-х» - нарікають місцеві мешканці й наполягають на розпаюванні земель.

Володимир Польовий, директор Інституту сільського господарства Західного Полісся НААНУ, говорить, що на сьогоднішній день у господарстві знаходиться понад 2,4 тис. гектарів с/г землі, але діяльності майже немає, у штаті залишилось всього лиш 30 людей і єдиний вихід з цієї ситуації - роздержавлення земель.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько зауважила: «Передача підприємства на приватизацію до Фонду Держмайна є загрозливою без чітких законодавчих норм. Потрібно пришвидшити прийняття Верховною Радою законопроекту 3012-2, який допоможе це здійснити».

Народний депутат пообіцяв допомогти у вирішенні даної проблеми. «Буду звертатися до міністра аграрної політики Романа Лещенка та голови Фонду Держмайна Дмитра Сенниченка. Якщо селянам це хоча б на трохи полегшить життя - готовий довести цю справу до кінця!» - запевнив Роман Валерійович.

В селі Бочаниця, місцеві мешканці порушували питання перекриття даху в місцевій школі. На що Нардеп запевнив у всебічній підтримці.

На завершення зустрічі Роман Іванісов привітав активну мешканку села Бочаниця Ніну Буркалець з 30-річчям незалежності України, подякував їй за всі добрі справи.