Чим шкідливе спалювання опалого листя і сухої трави?

Дата: 21.10.2021 12:38

Палити чи не палити - ось у чому питання?

Стрімке зростання онкозахворювань, супутні проблеми зі здоров’ям та погане самопочуття – доволі проста традиція згрібати опале листя восени та спалювати його – екологічна катастрофа людства. Підпалюючи листя, ви задумуєтесь про це?

Лікарі б’ють на сполох та попереджають про великі ризики для здоров’я, адже при спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати у людини ракові захворювання. З димом у повітря виходять діоксини, одні з найбільш отруйних для людини речовин. Тліюче листя виділяє чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму. Приміром, одна тонна тліючого листя виділяє у повітря до тридцяти кілограмів чадного газу. Який надзвичайно легко зв'язується з гемоглобіном крові, блокуючи доставку кисню до тканин організму. Серце починає працювати з навантаженнями, а це посилює можливість загострення хронічних захворювань.

Створюючи ввечері чергову димову завісу, ви фактично вбиваєте себе, своїх рідних та оточуючих людей, які не несуть відповідальність за ваше сумління та вчинки. Нам цим дихати!

Правилами благоустрою, затвердженими рішенням 12 сесії Гощанської селищної ради, категорично забороняється спалювання листя, сухої трави та сміття на території Гощанської громади. Опале листя рекомендується не палити, а перетворити його у цінне добриво шляхом компостування.

Нагадуємо, що за спалювання сухостою передбачена адміністративна відповідальність та стягнення штрафів, для громадян 3 060 - 6 120 гривень, для посадових осіб 15 300 - 21 420 гривень.

Невже вам приємно цим дихати?