Питання безпеки українців розглянули в контексті ролі і місця територіальної громади.

Дата: 11.11.2021 11:25

Гощанський селищний голова Панчук Микола взяв участь у роботі всеукраїнського форуму "Україна 30. Безпечна громада". Захід проходив під егідою Президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Денис Шмигаль, міністра розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, міністра внутрішніх справ України Денис Монастирський, народних депутатів України, представників структурних підрозділів та громад України.

Форум проходив у форматі дискусій в межах трьох тематичних панелей: «Розвиток безпечного середовища», «Безпечна інфраструктура», «Розвиток цифрових сервісів для громадян».

Основна тема форуму «Безпечна громада» - розбудова Центрів безпеки, котрі змогли б об’єднати пожежну, екстрену медичну допомогу та поліцію в єдину модель безпечної комунікації в громадах та сприяти створенню безпечного простору.

Під час форуму акцентувалася увага на:

• роботі поліцейських офіцерів громад;

• безпеці вихованців освітніх закладів;

• створенні добровільних пожежно-рятувальних команд;

• розбудові безпечної інфраструктури;

• запровадженні електронного сервісу надання державних послуг;

• покращенні взаємодії ЦНАПів з органами системи МВС.

Учасники мали змогу ознайомитись з виставкою оновленого обладнання та електронних сервісів для забезпечення комфортного безпечного життя мешканців.

Для нас надзвичайно важливим було почути ключові меседжі форуму:

• уряд готовий сприяти та підтримувати створення Центрів безпеки;

• існує чимало успішних кейсів реалізації таких проєктів в інших громадах (досвід яких було вивчено під час форуму);

• фінансування передбачається у Державному бюджеті.

Команда Гощанської селищної ради завжди зацікавлена у реалізації розвиткових та якісних проєктів. Одним із таких є створення Центру безпеки Гощанської територіальної громади. Передувало такій ініціативі вивчення успішного досвіду реалізації таких проєктів як в Україні, так і поза її межами (м. Авангард Одеська область та м. Альверня Польща).

Створення безпечного середовища для мешканців територіальної громади є пріоритетним напрямком Гощанської селищної ради.

Саме тому у перспективному плані селищної ради є створення центру безпеки на базі населених пунктів Гощанської громади, який матиме працівників служб екстреної допомоги: пожежники, медики, поліцейські офіцери громади, модернізація системи відео нагляду, запуск програми поліцейського офіцера громади, осучаснення наявної пожежної команди с.Липки.

Ми також плануємо до усіх процесів максимально долучати молодь, адже при центру безпеки діятиме й навчальна програма з основ надання першої допомоги та роботі в добровільній пожежній команді. Віримо, що заявлена урядом підтримка буде практичною та дієвою.