Співпраця задля допомоги громадянам, які відбували покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк до адаптації у суспільстві

Дата: 10.12.2021 11:37

10 грудня  Гощанський селищний голова Микола Панчук провів робочу зустріч з начальником Рівненського районного сектору №2 філії Державної установи « Центр пробації» у Рівненській області підполковником внутрішньої служби Сергієм Демченком.

В ході робочої зустрічі було обговорено питання пенітенціарної пробації,  повернення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження та позбавлення волі на певний строк в суспільство. Зазвичай громадяни, які звільнилися з місць позбавлення або обмеження волі, потрапляючи в суспільство зіштовхуються з різноманітними труднощами, а саме: проблемою працевлаштування та житла і особливо-соціальна адаптація, тобто відверте неприйняття таких найближчим оточенням та суспільством. Всі ці фактори впливають не тільки на громадянина як особистість, але й на вчинення ним нових кримінальних правопорушень.

Для допомоги таким громадянам в ресоціалізації, а також попередження вчинення ними нових правопорушень, відповідно до статті 11 Закону України «Про пробацію» від 05.02.2021 року, передбачено пенітенціарну пробацію, яка має на меті підготовку осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення або обмеження волі до звільнення.

Начальник сектору Сергій Демченко зауважив, що громадяни, які звільняються з місць обмеження та позбавлення волі і будуть проживати на території селищної ради потребують певної адаптації та соціальної реабілітації у суспільстві і наше головне завдання допомогти та мотивувати цих громадян адаптуватися до нових умов проживання, законослухняного спосібу життя  та подолання негативних проявів поведінки у суспільстві, що в свою чергу попередить вчинення ними нових кримінальних правопорушень.

По завершенню зустрічі було досягнуто домовленостей подальшої співпраці Рівненського районного сектору №2 та Гощанської селищної ради.