Перелік укриттів на території Гощанської територіальної громади на випадок евакуації населення під час виникнення надзвичайних ситуацій

Дата: 24.02.2022 14:54

З огляду на повідомлення широкомасштабне  вторгнення Росії на території України мешканці громад Гощанщини мають знати, де при потребі можна буде шукати укриття. Зокрема, зі слів начальника відділу цивільного захисту населення Гощанської селищної ради Олега Трембакова, на території Гощанської громади немає жодного бомбосховища, проте є понад 40 протирадіаційних укриттів.

На початку лютого відбулось засідання комісії техногенно-екологічної безпеки Гощанської селищної ради. Під час засідання було створено профільну комісію з обстеження захисних споруд. До її складу увійшли завідувач сектору з благоустрою Ігор Акілін, головний інспектор відділу запобігання надзвичайний ситуацій Рівненського районного управління ГУ ДСНС у Рівненській області Іван Рябчевський, балансоутримувачі протирадіаційних укриттів і старости сіл на території яких вони розміщуються. Очолив комісію начальник відділу цивільного захисту населення Гощанської селищної ради Олег Трембаков.

Згідно попередньо затвердженого графіку упродовж двох тижнів члени комісії обстежили практично 90% наявних на території громади протирадіаційних укриттів. Розташовані вони лише в 9 із 39 населених пунктів громади. Більшість протирадіаційних укриттів розміщується в Гощі й Тучині.

Зокрема в Гощі протирадіаційні укриття розташовуються:

вул. Павлова, 1 (Гощанська багатопрофільна  лікарня);

вул. Незалежності, 80 (поліклініка);

вул. Незалежності, 70 (ДПРЧ-16 ГУ ДСНС України в області);

вул. Незалежності, 21 (Гощанський академічний ліцей);

вул. Незалежності, 72 (Гощанська селищна рада);

вул. Соборна, 9 (житловий будинок);

вул. Незалежності, 39 (житловий будинок);

вул. Соборна, 7 (житловий будинок);

вул. Соборна, 3 (житловий будинок);

вул. Незалежності, 41 (житловий будинок);

вул. Незалежності, 39 (житловий будинок);

вул. Шевченка, 2 (Будинок культури);

вул. Соборна, 2а (магазин Рікос);

вул. Соборна, 2б (магазин Рікос);

вул. Шевченка, 79 (сортонасінневий завод);

вул. Соборна, 8 (житловий будинок);

вул. Незалежності, 47 (Ощадбанк);

вул. Ковпака, 1;

вул. Енергетиків, 2 (житловий будинок);

вул. Соборна, 10 (житловий будинок);

вул. Соборна, 2 (житловий будинок).

У Тучині більшість укриттів розміщуються в житлових будинках на вулиці Воскодавська – №1, 3, 8, 9, 11, 12 і  14. Є укриття також на вул. Шевченка, 8 (КЗ “Тучинський гериатричний пансіонат”); вул. Шевченка, 6 (амбулаторія); вул. Староміська, 1 (магазин); вул. 1 Травня, 22 (Тучинська ЗОШ); вул. Староміська, 2 (Тучин с/р); вул. Староміська, 10 (КЗ “Тучинська спеціальна школа І-ІІ ступенів”) та вул. С.Наливайка, 15 (ДП ДГ «Тучинське»).

У Франівці протирадіаційне укриття розміщується у провулку Шкільний, 18 (Симонівський ліцей, ЗДО “Пізнайко”);

у Малятині – вул. Лісова, 19 (Малятинський ліцей);

у Садовому – вул. Шкільна, 4 (Садівський ліцей);

у Річиця – вул. Л.Українки, 4/а (Річицький НВК);

у Курозвани – вул. Д.Козачонка, 7/а (Курозванівський ліцей) та

вул. Д.Козачонка, 12/а (приміщення с/р);

у Липках – вул. Миру, 2 (приміщення с/р);

у Красносіллі – вул. Шевченка, 21/а (приміщення с/р).

Зі слів Олега Трембакова, не всі з оглянутих протирадіаційних укриттів відповідають вимогам. У більшості з них потрібно просто прибрати, але є й таку, де необхідно зробити ремонт.

Як повідомив Бугринський сільський голова Сергій Пилипчук, на території громади є три протирадіаційних укриття. Розміщуються вони у підвальних приміщеннях Бугринського ліцею (вул. Шкільна, 15), Бугринської амбулаторії (вул. Князя Острозького, 9/а) та безпосередньо в адміністративному приміщенні сільської ради (вул. Перемоги, 1).

Згідно технічних паспортів чотири споруди цивільного захисту є також на території Бабинської сільської ради. Три з них розміщені в Горбакові на вулиці Шкільна 7, 9 та 11. Ще одна захисна споруда є в Бабині, зокрема у підвальному приміщенні ясла-садочку «Казковий світ» (вул. Мирна, 2/а). Зі слів Бабинського сільського голови Володимира Бойка, усі захисні споруди були обстежені ще торік, а відповідні акти оцінки були передані в Рівненське районне управління Головного управління ДСНС України в Рівненській області.

Також нагадуємо, що головним способом оповіщення населення про виникнення надзвичайної ситуації залишається сигнал «УВАГА ВСІМ». Як правило, цей сигнал подається шляхом включення сирени оповіщення. За його роботу в Гощі відповідає місцевий оператор зв’язку Укртелеком. Після подачі звукового сигналу передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Запам’ятайте! Почувши такий сигнал, потрібно увімкнути радіоприймач або телевізор і слухати повідомлення органів управління НС. Зміст повідомлень залежатиме від екстремальних умов, розмірів, тривалості й масштабності можливих наслідків надзвичайних ситуацій, ступеня небезпеки факторів ураження для населення.

За матеріалами газети Рідний Край.

Зберігаймо спокій!