A A A K K K
для людей із порушенням зору
Гощанська громада
Рівненська область, Рівненський район

Офіційне інтернет – представництво Гощанської селищної ради

Шановні жителі Гощанської громади! До вашої уваги перелік вулиць, що підлягають перейменуванню.

Дата: 30.05.2022 09:50
Кількість переглядів: 1575

Днями  відбулося засідання комісії з питань збереження історичної спадщини, найменування та перейменування вулиць, встановлення пам’ятних знаків на території Гощанської  територіальної громади.

Під час жвавих дискусій члени робочої групи (історики та краєзнавці, працівники селищної ради, активісти громади) обрали нові назви вулиць та провулків. Перелік цих вулиць, як і варіанти нових їх назв, пропонуються для  громадського обговорення серед жителів Гощанської територіальної громади.

Зауваження та пропозиції до перейменування вулиць, провулків на території Гощанської територіальної громади приймаються юридичним відділом до 17 червня 2022 року на електронну пошту mykhalochkov.hoshcharada@gmail.com (відповідальна особа Віталій МИХАЛОЧКО, начальник юридичного відділу). Обов’язково потрібно зазначити П.І.Б. автора та адресу проживання. Анонімні пропозиції не реєструються та не розглядаються.

 

Додаток №1

до Розпорядження Гощанського селищного голови 12.05.2022№56

 

Висновок №1

комісії з питань збереження історичної спадщини,

 найменування та перейменування вулиць, встановлення пам’ятних

 знаків на території Гощанської  територіальної громади

                      

Назва населеного пункту

Найменування вулиці (стара назва)

Найменування вулиці (нова назва вулиці)

 

 

 

 

 

 

Короткий опис топоніму

 

 

1

Село Бочаниця

Вул. Першотравнева

 1. Соломії Крушельницької

Соломія Амвросіївна Крушельницька — українська оперна співачка, педагогиня. За життя Соломію Крушельницьку визнали найвидатнішою співачкою світу.

 

 
 1. Незалежності

Незалежність - можливість приймати самостійні рішення, які підкоряються власним бажанням та інтересам і не потребують зовнішніх вказівок та наказів. Незалежність для держави — політична самостійність, відсутність підлеглості, суверенітету.

 

 
 1. Повстанська

 

На честь всіх українських повстанців, які загинули за волю, самостійність  та державність України 

 

 

 

 

 

Вул. Гагаріна

 1. Ігоря Сікорського

Ігор Іванович Сікорський видатний авіаконструктор українського походження. Творець перших у світі літаків:

 

 

 
 1. Граціана Ленкевича

 

Граціан Ленкевич український магнат, історична постать. Побудував та володів палацом у селі Бочаниця.

 

 

 

 

 

Пров. Гагаріна

 1. Пров. Директорії

Директорія УНР — найвищий орган державної влади відродженої Української Народної Республіки, який діяв з 14 листопада 1918 року до 10 листопада 1920 року. Директорія УНР прийшла на зміну Гетьманату, який було повалено 14 грудня 1918 року. Обрання членів Директорії відбулося 13 листопада в Києві таємно.

 

 
 1. пров. Леоніда Каденюка

Леонід Костянтинович Каденюк — український льотчик-випробувач 1-го класу, космонавт, генерал-майор авіації, перший і єдиний астронавт незалежної України, народний депутат України 4-го скликання, Народний Посол України, Герой України, Президент Аерокосмічного товариства України.

 

 

2

Село Дуліби

Вул. Першотравнева

 1. Михайла Грушевського

Михайло Сергійович Грушевський — український історик, громадський та політичний діяч. Голова Центральної Ради Української Народної Республіки.

 

 
 1. Незалежності

Незалежність можливість приймати самостійні рішення, які підкоряються власним бажанням та інтересам і не потребують зовнішніх вказівок та наказів. Незалежність для держави — політична самостійність, відсутність підлеглості, суверенітету.

 

 
 1. Григорія Дем’янчука

Григорій Семенович Дем'янчук — український журналіст, краєзнавець, письменник. Заслужений журналіст України.

 

 

3

Село Жаврів

Вул. Ковпака

 1. Євгена Сверстюка

Євген Олександрович Сверстюк — український літературний критик, есеїст, поет, мислитель, філософ, учасник руху шістдесятництва, політв'язень радянського режиму. Досліджував творчість М. Гоголя, Т. Шевченка, І. Франка.

 

 
 1. Романа Галицького

Роман Мстиславич - великий князь київський, князь новгородський, володимирський, галицький, з династії Рюриковичів. Галицько-волинський літописець титулує його «самодержцем всія Русі» та «володарем Руської землі». Засновник Галицько-Волинського князівства й монаршого правлячого роду Романовичів.

 

 

 

 

Вул. Гагаріна

 1. Володимира Івасюка

Володимир Михайлович Івасюк — український композитор-виконавець, мультиінструменталіст, поет. Герой України. Один із основоположників української естрадної музики. Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів.

 

 
 1. Леоніда Каденюка

Леонід Костянтинович Каденюк — український льотчик-випробувач 1-го класу, космонавт, генерал-майор авіації, перший і єдиний астронавт незалежної України, народний депутат України 4-го скликання, Народний Посол України, Герой України, Президент Аерокосмічного товариства України. 

 

 
 1. Отамана «Бульби»

Бульба-Боровець Тарас Дмитрович (псевдоніми: Тарас Бульба, Ристриченко, Чуб,Байда, Гонта) один із найвидатніших фахівців-стратегів партизанської війни, дипломат, журналіст, геніальний засновник Української Повстанської Армії. На початку Другої світової війни Бульба-Боровець сформував і очолив партизанські відділи Поліської Січі, які діяли в Олевському, Костопільському та інших районах. З 1976 року став членом Світової громадської військово-патріотичної організації українських козаків «Українське Вільне Козацтво», мав козацьке звання генерал-хорунжий УВК.

 

 

4

Село Глибочок

Вул. Смірнова

 1. Івана Мазепи

Іван Степанович Мазепа — український військовий, політичний і державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній і всій Наддніпрянській Україні. Князь Священної Римської імперії.

 

 
 1. Степана Бандери

Степан Андрійович Бандера — український політичний діяч, один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б.

 

 

5

Село Курозвани

Вул. Першотравнева

 1. Олени Теліги

Олена Іванівна Теліга — українська поетеса, публіцистка, літературна критикиня, діячка ОУН. Борчиня за незалежність України у ХХ сторіччі.

 

 
 1. Небесної сотні

 

Небесна Сотня — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції гідності) у грудні 2013 лютому 2014 року

 

 

 

 

Вул. Суворова

 1. Пластова

Пласт — національна скаутська організація України. Метою Пласту є сприяти всебічному патріотичному вихованню і самовихованню української молоді на засадах християнської моралі.

 

 
 1. Михайла Грушевського

Михайло Сергійович Грушевський — український історик, громадський та політичний діяч. Голова Центральної Ради Української Народної Республіки.

 

 
 1. Дулібії Рось

Дулібії Рось (Суренж)- древнє місто, частину території якого зараз обіймає рівненщина, звалось Суренж (Сонячне). Засноване в 120 р., Суренж з 250 по 832 роки був столицею слов'янської держави-імперії. В пору розквіту (VII ст.) у ньому жило до 120 тисяч мешканців. Це місто керувало усім слов'янським світом, аж поки в кінці VIII — на початку IX століття не було втрачене.

 

 

6

Село Мичів

Вул. Колгоспна

 1. Василя Стуса

Василь Семенович Стус — український поет, перекладач, публіцист, мислитель, літературознавець, правозахисник, борець за незалежність України у XX столітті. Один із найактивніших представників українського дисидентського руху. Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка, Герой України.

 

 
 1. Мирна

Мир ґрунтується на невійськовій зовнішній політиці між державами, врахуванню національних інтересів кожної із сторін, а також на договорах, або інших документах, укладених між сторонами.

 

 
 1. Героїв України

Геро?й славетна людина, захисник — особа, що проявляє вищу форму мужності, розв'язує суспільно значущі конфлікти; яка за свої досягнення чи якості розглядається як ідеал, приклад для наслідування. Герой береться за розв'язання, як правило, виключних за своїми масштабами і труднощами завдань. Він бере на себе підвищені обов'язки і більшу відповідальність, ніж люди, які керуються загальноприйнятими нормами поведінки

 

 

7

Село Матіївка

Вул. Дятлова

 1. Володимира Великого

Володимир Святославич — великий князь київський, князь новгородський. Хреститель Русі. Представник варязької династії Рюриковичів. Наймолодший син київського князя Святослава Ігоровича. Онук київської княгині Ольги, батько київського князя Ярослава Мудрого. 

 

 

2. Поліської січі

Українська народно-революційна армія, спочатку — УПА «Поліська Січ» — підпільна збройна формація, створена на Поліссі влітку 1941 року, в селі Немовичі Сарненського р-ну, що на Рівненщині. Отаманом Тарасом Бульбою було видано перший наказ про початок боротьби і створення повстанської армії.

 

 

8

Село Липки

Вул. Перемоги

 1. Івана Богуна

Іван Богун — український військовий і державний діяч, козацький полководець часів Хмельниччини, полковник подільський, згодом — кальницький і паволоцький.

 

 
 1. Пилипа Орлика

Пилип Орликукраїнський політичний, державний і військовий діяч, Генеральний писар, гетьман Війська Запорозького у вигнанні, поет, публіцист. Один із упорядників «Договорів і постанов» — конституційного акту, який є першою українською Конституцією, фактично — козацьким суспільним договором.

 

 

9

Село Синів

Вул. Жовтнева

 1. Костянтина - Василя Острозького

Костянтин Василь Острозький — руський князь, магнат, військовий, політичний і культурний діяч, меценат. Один з найзаможніших і найвпливовіших магнатів, сенатор Речі Посполитої, засновник Острозької академії. Син великого гетьмана литовського князя Костянтина Острозького.

 

 
 1. Князів Острозьких

Острозькі — український князівський рід XIV — початку XVII століть. Острозькі, які були князями на Волині, мали змогу активно впливати на процеси, що відбувались на всій території України і багатьох сусідніх країн.

 

 

10

Село Русивель

Вул. Воровського

 1. Василя Сліпака

Василь Ярославович Сліпак — всесвітньо відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник Революції гідності та бойових дій на сході України. Позивний «Міф». Загинув у бою від кулі снайпера. Кавалер ордена «За мужність» І ст., Герой України, кавалер ордена «Золота Зірка»

 

 
 1. Романа Шухевича

Роман Шухевич — український політик і державний діяч, військовик. Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів.

 

 

11

 

Вул. Першотравнева

 1. Мирна

Мир ґрунтується на невійськовій зовнішній політиці між державами, врахуванню національних інтересів кожної із сторін, а також на договорах, або інших документах, укладених між сторонами.

 

 
 1. Дулібії Рось

Дулібії Рось (Суренж) древнє місто, частину території якого зараз обіймає рівненщина, звалось Суренж (Сонячне). Засноване в 120 р., Суренж з 250 по 832 роки був столицею слов'янської держави-імперії. В пору розквіту (VII ст.) у ньому жило до 120 тисяч мешканців. Це місто керувало усім слов'янським світом, аж поки в кінці VIII — на початку IX століття не було втрачене.

 

 

12

смт  Гоща

Вул. Пушкіна

 1. Ніла Хасевича

Ніл Антонович Хасевич — український художник, активний громадський і політичний діяч, член Організації українських націоналістів.

 
 1. Олекси  Новака

Олекса Федорович Новак — громадський і політичний діяч Рівненщини, науковець, один із засновників «Просвіти» та Народного Руху України, активний борець за незалежність України.

 
 1. Миколи Гоголя

Микола Васильович Гоголь — український письменник, публіцист. Гоголь мав непрямий вплив на українську літературу й українську культуру в цілому, а також був завзятим етнографом й збирачем українського фольклору.

 
 1. Остапа Вишні (Павло Губенко)

Остап Вишня український письменник, новеліст, класик сатиричної прози XX століття.

 

 

 

Вул. Павлова

 1. Івана Котляревського

Іван Петрович Котляревський  український письменник, військовий, класик нової української літератури, громадський діяч. Котляревський зробив найвагоміший внесок у становлення сучасної української літературної мови.

 

 

 1. Юрія Немирича

Юрій Немирич —  український магнат, державний діяч і дипломат доби Хмельниччини. Автор проекту Гадяцького договору. Мав безпосередньо дотичність до Гощанщини тут були розташовані його маєтки. 

 
 1.  Миколи Амосова

Микола Михайлович Амосов —  український лікар, науковець в галузі медицини та біокібернетики, громадський діяч, академік Національної академії наук України  та Академії медичних наук України .

 
 1. Олександра Богомольця

Олександр Олександрович Богомолець — український учений-патофізіолог. Основоположник української школи патологічної фізіології та організатор української науки. Засновник перших в Україні науково-дослідних закладів медичного профілю.

 

 

 

Вул. Тітова

 

 
 1. Адама Киселя

Адам Світольдич Кисиль —  український магнат, політичний. і державний діяч Речі Посполитої. Походив із старовинного волинського шляхетського роду. Від князів Соломирецьких набув маєток у Гощі. На його кошти був збудований діючий нині Свято-Михайлівський храм.

 

 
 1. Волонтерів

На честь людей, які допомагали війську під час російсько-української війни, багато з них загинули.

 

 

 

 

Вул.  Садова

 1. Станіслава Ленкевича

Станіслав Ленкевич — український магнат. Саме його діяльність визначила наступний період в історії Гощі. Він збудував тут будинок (палац Ленкевичів) та заклав при йому парк англійського стилю (сучасний парк ім. Шевченка).

 

 
 1. Олекси Новака

Олекса Федорович Новак —  громадський і політичний діяч Рівненщини, науковець, один із засновників «Просвіти» та Народного Руху України, активний борець за незалежність України.

 

 

 

 

Вул. Першотравнева

 1. Максима Кривоноса

Максим Кривоніс український військовий діяч періоду Хмельниччини, один з керівників козацько-селянських повстань в Україні під час Хмельниччини.

 

 
 1. Андрія Бахтіна

Андрій Олександрович Бахтін житель смт Гоща, загинув у російсько-українській війні.

 

 
 1. Петра Гожика

Петро Федосійович Гожик Уродженець смт Гоща, член Науково-технічної ради з досліджень Антарктики, заслужений діяч науки і техніки України. Був першим директором українського Центру антарктичних досліджень.

 

 

 

 

Вул. Валевських

 1. Тимоша Хмельницького

Тиміш Богданович Хмельницький — старший син Богдана-Зиновія Хмельницького, український  військовий і політичний діяч, козацький отаман, один із учасників і керівників Хмельниччини.

 

 

 1. Богдана Гостського

Богдан Сенкович Гостський  український магнат, власник Гощі, котрий добився великокняжого привілею на запровадження ярмарків у Гощі. Це була ознака отримання Гощі статусу містечка.

 

 

 

 

Вул. Гагаріна

 1. Ігоря Сікорського

І?гор Іва?нович Сікорський —  видатний авіаконструктор українського походження. Творець перших у світі літаків.

 

 
 1. Григорія Дем’янчука

 

Григорій Семенович Дем’янчук український журналіст, краєзнавець, письменник. Заслужений журналіст України. Працював на Рівненщині переважно в обласній пресі — в газетах «Вісті Рівненщини», «Волинь».

 

 
 1. Леоніда Каденюка

Леонід Каденюк український льотчик-випробувач 1-го класу, космонавт, генерал-майор авіації, перший і єдиний астронавт незалежної України.

 

 

13

Село Чудниця

Вул.  Перемоги

 1. Максима Кривоноса.

Максим Кривоніс — український військовий діяч періоду Хмельниччини, один з керівників козацько-селянських повстань в Україні під час Хмельниччини.

 

 
 1. Дмитра Шевчука

Дмитро Шевчук — уродженець села Чудниця, у роки Другої світової війни командувач сотнею «Очмани» Української Повстанської Армії.

 

 
 1. Івана Богуна

Іван Богун — український військовий і державний діяч, козацький полководець часів Хмельниччини.

 

 
 1. Миколи Міхновського

 

Микола Іванович Міхновський — перший ідеолог українського націоналізму, ідеолог самостійницької течії в українському русі початку ХХ століття. Діяч Української Народної Республіки і організатор її війська, збройних сил.

 

 

 

14

Село Витків

Вул. Першотравнева

 1. Незалежності

Незалежність — можливість приймати самостійні рішення ,які підкоряються власним бажанням та інтересам і не потребують зовнішніх вказівок та наказів. Незалежність для держави – політична самостійність , відсутність підлеглості, суверенітет.

 

 
 1. Орлика (Олексія Гуменюка)

Олексій Гуменюк Православний священник в храмі села Виткова. У роки радянської окупації був дотичний до національно-визвольного руху у лавах Української Повстанської Армії.

 

 
 1. Героїв майдану

 

Герой прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року.

 

 

 

15

Село Симонів

Вул. Першотравнева

 1. Незалежності

Незалежність — можливість приймати самостійні рішення ,які підкоряються власним бажанням та інтересам і не потребують зовнішніх вказівок та наказів. Незалежність для держави – політична самостійність , відсутність підлеглості, суверенітет.

 

 
 1. Героїв Майдану

Герой - прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року.

 

 
 1. Томаша Сосновського.

Томаш Сосновський скульптор, волинський магнат, уродженець Волині. Був доктором скульптури і регентом академії Св. Луки в Римі, а також інспектував художні установи Італії; був головним директором музеїв і галерей Рима. Відомо,що мав маєток у селі Симонів.

 

 
 1. Українських повстанців

 

На честь представників військових формувань, пов’язаних з національно-визвольним рухом у роки Другої світової війни та у повоєнний час, що діяли на території України.

 

 

 

 

Вул. Бригадна

 1. Волонтерська

На честь людей, які допомагали війську під час російсько-української війни, багато з них загинули.

 

 
 1. Просвіти

На честь української громадської організації культурно-освітянського спрямування за назвою «ПРОСВІТА».

 

 

 

 

Вул. М. Українця

 1. Тимоша Хмельницького

Тиміш Богданович Хмельницький — старший син Богдана-Зиновія Хмельницького, український  військовий і політичний діяч, козацький отаман, один із учасників і керівників Хмельниччини.

 

 

 

 

Вул.. Комарова

 1. Ігоря Сікорського.

І?гор Іва?нович Сікорський – видатний авіаконструктор українського походження. Творець перших у світі літаків:

 

 

 

16

Село Тучин

Вул. Тракторна

 1. Івана Драча

Іван Федорович Драч — визначний поет, шістдесятник,голова Народного Руху України.

 

 

 

 

 

 1. Степана Бандери.

Степан Андрійович Бандера український політичний діяч, один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття Був автором Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року.

 

 

 

 

Вул. Колгоспна

 1. Героїв Крут

На пошану героям у битві під Крутами у роки національно-визвольних змагань.

 

 

 1. Максима Кривоноса.

Максим Кривоніс — український військовий діяч періоду Хмельниччини, один з керівників козацько-селянських повстань в Україні під час Хмельниччини.

 

 

 

 

Вул. Радгоспна

 1. Праведників світу.

Почесне звання, що присуджується Державою Ізраїль тим, хто в роки Другої світової війни в окупованих нацистами територіями рятував євреїв від знищення.

 

 

 1. В’ячеслава Чорновола.

В’ячеслав Максимович Чорновіл — український політик,  діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років.

 

 

 

 

Вул. 1 травня

 1. Клима Савура

Клим Савур організатор і перший командир Української Повстанської Армії на Волині.

 

 

 1. Мирна

Мир ґрунтується на невійськовій зовнішній політиці між державами, з урахуваннями національних інтересів кожної із сторін, а також у договорах , або інших документах укладеними між сторонами.

 

 

 1. Василя Червоного

Василь Червоний — уродженець села Тучин, вчитель та директор Тучинської школи.

 

 

 1. Михайла Грушевського.

Михайло Сергійович Грушевський —український історик, громадський та політичний діяч. Голова Центральної Ради Української Народної Республіки.

 

 

 

 

Вул. Ювілейна

 1. Староєврейська

У певний період історії село Тучин населяли з більшою переважністю євреї,котрі займались підприємницькою діяльністю. Вони зазнали гонінь та масових вбивств нацистами у роки Другої світової війни.

 

 

 1. Петра Дем’янюка.

Петро Дем’янюк уродженець села Тучин, композитор.

 

 

17

Село Садове

Вул.  Жукова

 1. Анни Валентинович

Анна Валентинович - уродженка села Садове. Одна із засновників незалежної профспілки «Солідарність», котра боролась на теренах Польської Республіки із комунізмом.

 

 

 1. Івана Богуна

Іван Богун — український військовий і державний діяч, козацький полководець часів Хмельниччини.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь