Кроки до енергонезалежності громади

Дата: 15.06.2022 10:15

Гощанський дитячий ясла-садок «Малятко» отримав першу партію деревини, яка піде на обігрів приміщення під час опалювального сезону 2022-2023 років.

Це 22 складометри дров з акації, яка росла поблизу території колишнього маслозаводу. За результатами роботи комісії з обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню Гощанської селищної ради, дерева, коріння яких нищило паркан, було визнано аварійними. Дерева зрізали, паркан – укріпили.

Загалом відповідно до звернень мешканців громади та старост Гощанської селищної ради у поточному році комісія з обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, визнала аварійним 181 дерево.

Вони підлягають видаленню й будуть передані закладам комунальної сфери, освіти та дитячих садків для обігріву приміщень під час опалювального сезону.

- Ми хочемо зробити нашу громаду енергонезалежною, - каже Гощанський селищний голова Панчук Микола. – У планах розробка проєкту встановлення лінії для переробки енергомістких рослин на тверде паливо. Грантові кошти можна отримати на комунальне підприємство «Агентсво розвитку Гощі», яке, власне, й займатиметься цим процесом.

А тим часом з огляду на захмарні тарифи на газ та енергоносії у Гощанській громаді триває інвентаризація земель комунальної власності, у тому числі аудит заліснених територій з великою кількістю сухостоїв з метою формування запасів твердого палива.

Наступним етапом буде висадка дерев на вивільнених від сухостоїв територіях комунальної власності. Ураховуючи, що дерева ростуть багато років, у рамках проекту енергоефективності вивчаються можливі варіанти насадження на землях комунальної власності, яка наразі передана в оренду терміном на один рік місцевим агровиробникам, певних рослин з високим енергетичним потенціалом. Енергетичних рослин зі швидкими темпами росту є кілька видів. Їх можна переробляти на щепу, виготовляти паливні гранули (пелети) і таким чином створити фундамент енергонезалежності всієї громади.