Щодо збору ягід на території Рівненщини.

Дата: 18.06.2022 15:54

Рада оборони дозволила відвідувати ліс для збору дикоросів у Рівненській області. Проте діятимуть обмеження на визначених прикордонних територіях.

Зокрема, заборонено збирати ягоди у північних частинах шести територіальних громад:

Локницька

Зарічненська

Висоцька

Миляцька

Старосільська

Березівська ТГ

Чіткі кордони, де діятимуть обмеження входу в ліс, кожен голова ТГ доведе до своєї громади додатково. Більше того, доручив їм спільно з працівниками управління лісового та мисливського господарства встановити відповідні вказівники. Межі, де не можна збирати ягоди, погоджені із військовими ОУВ «Волинь».

Рішення дозволити збирати лісові ягоди - важливе для області. Адже наші мешканці щороку отримують дохід від здачі дикоросів заготівельникам. Йдеться про загальну суму біля 1 млрд грн. Тому ми максимально, наскільки можливо в умовах воєнного часу, пішли назустріч у цьому питанні.

Водночас у лісові зони, де діє заборона, заходити не можна. Це небезпечно для життя! Також категорично заборонено збирати ягоди на території республіки білорусь, як це робили раніше. Причини, я думаю, пояснювати непотрібно.

Нагадаю, щороку збір дикоросів починається з 15 червня.