Офіційний сайт Гощанської селищної ради

 

Для людей з порушенням зору - натисніть Ctrl+

 

ГОЩАНСЬКА ГРОМАДА, РІВНЕНСЬКИЙ РАЙОН

Пробація з громадою, в громаді, для громади

З нагоди 9-ої річниці прийняття Закону України «Про пробацію» у Рівненському районному секторі № 2 (смт Гоща) 07.02.2024 року відбувся День відкритих дверей під гаслом: «Пробація з громадою, в громаді, для громади».

Гостями пробації були представники органу місцевого самоврядування, поліції, ДВС, центру зайнятості, міграційної служби та волонтер сектору. У ході заходу гостей знайомили з історією запровадження пробації в нашій державі, методами роботи із засудженими та результатами діяльності служби пробації в Україні. Особливу увагу приділили питанню посилення співпраці з партнерами пробації. Адже саме спільні зусилля здатні допомогти суб’єктам пробації розв'язати проблемні питання та реінтегруватися в суспільство. Водночас пробаціонери вкотре підкреслили, що лише спільна діяльність, спрямована на недопущення вчинення суб’єктами пробації повторних кримінальних правопорушень, може стати основою безпеки суспільства в цілому. Учасники зустрічі обмінялися думками щодо перспективних напрямків співпраці та напрацювали план спільних дій на майбутнє. Під час зустрічі учасники переглянули та обговорили документальний фільм «Не Про Ґрати», неформально бесідували у форматі спільного ланчу.

«День відкритих дверей» став чудовим засобом нагадати громадам, що для успішного виконання завдань пробації щодо запобігання повторним злочинам необхідна тісна та ефективна співпраця з органами поліції, місцевого самоврядування, волонтерами.

Пробація – це  шлях до змін!

 Фото 2

 Фото 4

У секторі пробації відбувся кінопоказ фільму «Південний кордон»

У Рівненському районному секторі № 2 продовжує свою роботу кіноклуб  «Docudays UA». 23.01.2024 року відбувся черговий показ фільму під назвою Південний кордон» (режисер: Сергій Лисенко) для суб’єктів пробації, приурочений до Дня Соборності України.

Фільм розповідає про те, що на Сході країни Російська Федерація розпочала неоголошену війну з Україною. На той час українська армія була фактично зруйнована проросійським режимом, насадженим в Україні сусідньою державою. Із перших днів російської агресії по всій Україні волонтери – громадські активісти – починають рух за відродження армії. Вони збирають кошти, продукти й речі, щоб забезпечити військових усім необхідним. На Півдні України у Херсонській області ситуація дуже напружена – є загроза вторгнення росіян із Криму. Херсонський Центр допомоги військовим об’єднує багато активістів, які наполегливо й невтомно працюють заради перемоги. Автори фільму вирушають в мандрівку із Наталею, яка везе необхідні речі військовим, які бережуть південний кордон країни.

Після перегляду кінофільму учасники долучились до активного обговорення.

photo 2024 02 05 12 57 06 2

Готуємось до запровадження пробаційного нагляду

photo 2024 02 05 12 57 06Вже незабаром, 28 березня 2024 року, в Україні набуде чинності Закон  № 3342-ІХ, яким запроваджується новий вид покарання — пробаційний нагляд.  

Це альтернатива ув’язненню, що передбачає накладення на засудженого певних обов’язків. Одним з таких обов’язків для засудженого може стати зобов’язання носити електронні засоби контролю і нагляду. 

Електронний контроль, при призначенні пробаційного нагляду для засудженого, полягає у використанні технологій для відстеження та контролю за місцем проживання особи, яка перебуває під пробаційним наглядом, за зазначеною вироком суду адресою. 

Робота з електронними засобами контролю і нагляду — нова практика для пробаціонерів, тож, 25 січня 2024 року, відбулась робоча зустріч у межах пілотного проєкту ознайомлення з основними правилами використання таких засобів. 

Оголошення про початок роботи над проектом місцевого плану управління відходами (МПУВ) Гощанської територіальної громади

IMG 20240110 165552 184  

            Відділ розвитку громади  Гощанської селищної ради повідомляє про початок роботи над проєктом місцевого плану управління відходами ( далі МПУВ) Гощанської територіальної громади.

            Проєкт розробляється на виконання пункту 1 частини другої статті 26 Закону України “Про управління відходами” https://zakon.rada.gov.ua/go/2320-20,  відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 р. № 947 «Про затвердження Порядку розроблення, погодження та затвердження місцевих планів управління відходами», https://zakon.rada.gov.ua/go/947-2023-%D0%BF.

            МПУВ – обов`язковий  програмний документ, що містить комплекс взаємопов’язаних завдань і заходів, узгоджених за строками та ресурсним забезпеченням з усіма зацікавленими виконавцями, спрямованих на забезпечення сталого управління відходами в населених пунктах в межах території громади з урахуванням принципів співробітництва органів місцевого самоврядування, сформованих на підставі оцінки поточного стану сфери управління відходами та вже розроблених моделей.                

            Інформуємо про утворення робочої групи з розробки місцевого плану управління відходами Гощанської територіальної громади.

            Пропозиції щодо включення кандидатур до складу робочої групи прохання надсилати на адресу Гощанської селищної ради, Рівненська обл., смт. Гоща, вул. Незалежності 72, 35400 ,  відділ розвитку громади Гощанської селищної ради; електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

            Строки подання заявок: до 26 січня 2024 року.

            Строки і форма подання пропозицій до проекту місцевого плану: пропозиції приймаються  до завершення процедури розроблення МПУВ у письмовому виді з обґрунтуванням.

Пробаційні програми як інструмент роботи із засудженими, звільненими від відбування покарання з випробуванням

Одним із напрямків пробації є виконання заходів, передбачених пробаційною програмою.

Пробаційні програми призначаються за рішенням суду особам, звільненим від відбування покарання з випробуванням, та передбачають комплекс заходів, спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити (програми психологічної корекції та програми соціальної адаптації спрямовані на усунення негативних факторів, що впливали та можуть в подальшому впливати на поведінку правопорушника).

Реалізація пробаційних програм щодо осіб, звільнених з випробуванням, забезпечується органом пробації, а щодо неповнолітніх – уповноваженим органом з питань пробації разом із суб’єктами, що надають соціальні послуги, визначені Законами України «Про соціальні послуги» та «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю».

Координує заходи, передбачені пробаційною програмою, та проводить заняття куратор – працівник, який пройшов спеціальне навчання. До реалізації пробаційних програм можуть також залучатися волонтери пробації, підприємства, установи та організації незалежно від форм власності. 

Метою реалізації пробаційних програм є виправлення суб′єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Відповідними наказами Міністерства юстиції України затверджено чотири пробаційні програми для повнолітніх і чотири для неповнолітніх суб’єктів пробації: «ЗМІНА ПРОКРИМІНАЛЬНОГО МИСЛЕННЯ», «ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВЖИВАННЯ ПСИХОАКТИВНИХ РЕЧОВИН», «ПОДОЛАННЯ АГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ» та «ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВИХ НАВИЧОК».

Так, нещодавно провідним інспектором Чернігівського РС №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області, куратором  Вітою ЯНКО було успішно завершено виконання заходів, передбачених пробаційною програмою на тему  «ПОДОЛАННЯ АГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ» із суб’єктом пробації М., засудженим Куликівським районним судом Чернігівської області за ст. 345 ч.2 КК України до 3 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільненим від відбування призначеного вироком покарання з випробуванням строком на 2 роки.

Відповідно до графіку, на заняттях проводились співбесіди куратора з засудженим на визначені теми, обговорювались життєві і моральні дилеми та їх вирішення, виконувались практичні завдання. Відбувалось обговорення попереднього життєвого досвіду засудженого, відпрацювання нових моделей поведінки, взаємодії, комунікації у суспільстві. Велике значення для успішного проходження програми мала мотивація суб’єкта пробації до позитивних змін.

Рівненський районний сектор № 2

філії Державної установи

«Центр пробації» у Рівненській області

Аналіз діяльності відділу освіти Гощанської селищної ради

Управлінням Державної служби якості освіти у Рівненській області проведено аналіз діяльності відділу освіти Гощанської селищної ради.

Висновки за результатами аналізу.

Асоціація міст України продовжує свою роботу у захисті інтересів громад, у тому числі Рівненської області

miscevyy byudzhet2 01 0 0 1 0 1 1У відповідь на лист Асоціації міст України щодо необхідності здійснення перерахунку індексів податкоспроможності місцевих бюджетів на 2023 рік у зв’язку із вилученням «військового» ПДФО Міністерство фінансів України повідомило, що для недопущення розбалансування місцевих бюджетів у зв’язку із зарахуванням з 01.10.2023 «військового» ПДФО до державного бюджету заплановані зміни до Порядку та умов надання додаткової дотації на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією рф, затвердженого урядовою постановою №1477.

Заплановані зміни передбачатимуть механізм компенсації місцевим бюджетам:

- перерахованої у жовтні-листопаді та визначеної до перерахування у грудні 2023 року реверсної дотації;

- недонадходження податку на доходи фізичних осіб (без надходження податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу) у жовтні–листопаді 2023 року порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

Асоціація міст України активно відстоювала необхідність збереження зарахування «військового» ПДФО до місцевих бюджетів передбачення компенсації втрачених доходів місцевим бюджетам з державного бюджету. Завдяки цьому Уряд та Парламент врахували ряд пропозицій Асоціації міст України, спрямованих на збалансування місцевих бюджетів.

ЗАСІДАННЯ ВИКОНКОМУ: ЯКІ ПИТАННЯ ОБГОВОРЮВАЛИ?

Проєкт рішення про бюджет Гощанської селищної територіальної громади на 2024 рік став головним питанням порядку денного засідання виконавчого комітету селищної ради сьогодні, 15 грудня.

DSC 0001На черговому засіданні виконавчого комітету під головуванням заступника Гощанського селищного голови Івана Якимчука, члени виконкому заслухали інформацію начальника фінансового управління Юрія Ястремського «Про схвалення проєкту бюджету Гощанської селищної  територіальної громади на 2024 рік» та рекомендували подати його на розгляд чергової сесії селищної ради. 

Окрім того, на виконкомі розглянули низку й інших важливих питань. Зокрема:

-Про затвердження Переліку об’єктів та видів суспільно корисних робіт, до яких залучатимуться громадяни, засуджені до покарання у вигляді громадських робіт на території Гощанської територіальної громади;

  • -Про затвердження плану роботи виконкому Гощанської селищної ради на I квартал 2024 року;
  • -Про демонтаж, заміну елементів радянської символіки в населених пунктах Гощанської територіальної громади;
  • -Про погодження проєкту рішення «Про перейменування вулиць та провулків в населених пунктах Гощанської територіальної громади»;
  • -Про надання дозволу на обрізання (кронування) дерев за адресою: вул. Оселя, смт Гоща;
  • -Про надання дозволу на обрізання (кронування) дерева за адресою: вул. І.Франка, смт Гоща;
  • -Про надання дозволу на видалення сухостійних та аварійних дерев за адресою: вул. Рівненська, 15, с. Пустомити;
  • -Про надання дозволу на видалення аварійного дерева за адресою: вул. Незалежності, с. Красносілля;
  • -Про надання дозволу на обрізання (кронування) дерев за адресою: вул. Незалежності та вул. О. Богомольця, смт Гоща;
  • -Про надання дозволу на видалення сухостійного дерева за адресою: вул. Северина Наливайка, 3, смт Гоща.
  • Прийняті рішення будуть оприлюднені на сайті селищної ради.

Дякуємо членам виконкому за конструктивну працю сьогодні та протягом року! Сподіваємось, що і в наступному році, попри все, працюватимемо не менш плідно.

 

Структура

Корисні посилання

Back to top