Офіційний сайт Гощанської селищної ради

Для людей з порушенням зору - натисніть Ctrl+

ГОЩАНСЬКА ГРОМАДА, РІВНЕНСЬКИЙ РАЙОН

Життя триває, бізнес – розвивається

photo 2023 01 05 12 04 15 2Один із переможців грантової програми «єРобота» став мешканець села Красносілля Олександр Вахер. За порадою директора Гощанської районної філії РОЦЗ Петра Зубкевича Олександр пройшов навчання за напрямом «Створення бізнес-плану в рамках мікрогрантів на започаткування або розвиток власного бізнесу».

- Важливо було не лише мати ідею, але й грамотно викласти її, скласти бізнес-план, - каже Олександр Вахер. - У цьому мені допомогли фахівці Рівненського центру ПТО ДСЗ.

Після навчання Олександр написав успішний бізнес-план, який отримав схвалення і фінансову підтримку державної програми мікрогрантів «єРобота».

За освітою Олександр - інженер, має 15-ти річний досвід роботи будівельником. Свого часу, він, як патріот своєї країни, маючи сім’ю з 5-ма малолітніми дітьми, улюблену справу залишив усе і пішов добровольцем на війну, брав участь в зоні проведення АТО в званні старшого сержанта. Після ряду травм та контузії він повернувся до дому, переніс складну операцію, отримав групу інвалідності. За станом здоров’я він вже зміг повернутись до побратимів, аби й далі захищати Вітчизну. Відтак він розвивався як будівельник, отримав профільну освіту в коледжі та має на меті продовжити навчання за спеціальністю. Дбаючи про майбутнє своїх дітей цей неймовірний чоловік власноруч перебудував уже 2 будинки для своїх синів. У свою чергу сини також допомагають батькові втілювати його будівельні ідеї.

Олександр Вахер зізнається, що завжди мріяв про власну управлінську кампанію європейського зразка і саме державна грантова програма «єРобота» допомогла втілити цю мрію.

- Фінансова допомога – це необхідна інвестиція у закупівлю професійного інструменту, - зауважив Олександр Вахер. - Вірю, що ми подолаємо тимчасові проблеми із електроенергією та щоденні виклики, адже націлюємося на мирну працю та сервіс нового зразка.

Надійною опорою, підтримкою, а також ідейною натхненницею Олександра є його дружина Альона. Свого часу вона працювала інспектором з благоустрою Гощанської селищної ради, а останні роки - на посаді старости Тучинського старостинського округу.

- Запорукою участі в програмі «єРобота» є унікальна бізнес-ідея, аналогів якої немає на певній території, - каже Альона Вахер. - Такою ідеєю для мого чоловіка стала його давня мрія про власну управлінську компанію. Ще під час роботи на посаді інспектора з благоустрою я зрозуміла, що в громаді є запити на надання різного виду ремонтно-побутових послуг – від налагодження сантехніки до перекриття дахів. Бізнес-план Саші передбачає створення управлінської компанії, яка надаватиме послуги, насамперед пов’язані з вирішенням побутових питань мешканців приватних і багатоквартирних будинків, у тому числі й тих, де створено ОСББ. Заміна замків, збирання/розбирання меблів, опоряджувальні роботи, ремонт ванних кімнат і санвузлів, дрібний ремонт сантехніки (заміна фільтрів, кранів тощо), електромонтажні роботи (збільшення кількості розеток, їх ремонт, заміна та будь-які інші роботи), внутрішні роботи (фарбування стін, дрібна шпаклівка). Загалом перелік послуг доволі широкий.

Наразі розробляється відповідний прайс-лист надання послуг. Для прийому заявок клієнтів буде створено колцентр.

Важливим моментом цінової політики є орієнтація на фінансові можливості мешканців громади. Водночас ціни на послуги мають забезпечити фінансову стабільність компанії і бути максимально лояльними до клієнтів.

- На підставі відповідної угоди замовляти послуги зможуть мешканці приватних домогосподарств, багатоквартирних будинків, а також будинків, де створено ОСББ, - каже Олександр Вахер. - Діяльність компанії сфокусована на потреби мешканців Гощанської громади, але послуги зможуть отримати і мешканці сусідніх громад.

Бізнес Олександра Вахера зареєстрований в Гощанській громаді.

- Для мене це принципово, - каже Олександр. – Ми живемо в Гощанській громаді, працюємо і хочемо, щоб наші податки надходили в місцевий бюджет.

Згідно вимог програми буде створено два нових робочих місця, але старший Вахер сподівається, що зможе працевлаштувати більше людей.

- В умовах війни економічний фронт є не менш важливим, ніж військовий, - каже Гощанський селищний голова Микола Панчук. - Бо це наповнення бюджету, заробітні та соціальні виплати, підтримка переселенців і, зрозуміло, допомога Збройним Силам України. Перемагати ворога без міцної, здорової економіки було б значно важче. Саме тому нині вкрай важливо не лише зберегти, а й створювати додаткові та нові робочі місця. А мотиваційною складовою цього процесу стала державна грантова програма «єРобота».