Один із переможців грантової програми «єРобота» став мешканець села Красносілля Олександр Вахер. За порадою директора Гощанської районної філії РОЦЗ Петра Зубкевича Олександр пройшов навчання за напрямом «Створення бізнес-плану в рамках мікрогрантів на започаткування або розвиток власного бізнесу».
- Важливо було не лише мати ідею, але й грамотно викласти її, скласти бізнес-план, - каже Олександр Вахер. - У цьому мені допомогли фахівці Рівненського центру ПТО ДСЗ.
Після навчання Олександр написав успішний бізнес-план, який отримав схвалення і фінансову підтримку державної програми мікрогрантів «єРобота».
За освітою Олександр - інженер, має 15-ти річний досвід роботи будівельником. Свого часу, він, як патріот своєї країни, маючи сім’ю з 5-ма малолітніми дітьми, улюблену справу залишив усе і пішов добровольцем на війну, брав участь в зоні проведення АТО в званні старшого сержанта. Після ряду травм та контузії він повернувся до дому, переніс складну операцію, отримав групу інвалідності. За станом здоров’я він вже зміг повернутись до побратимів, аби й далі захищати Вітчизну. Відтак він розвивався як будівельник, отримав профільну освіту в коледжі та має на меті продовжити навчання за спеціальністю. Дбаючи про майбутнє своїх дітей цей неймовірний чоловік власноруч перебудував уже 2 будинки для своїх синів. У свою чергу сини також допомагають батькові втілювати його будівельні ідеї.
Олександр Вахер зізнається, що завжди мріяв про власну управлінську кампанію європейського зразка і саме державна грантова програма «єРобота» допомогла втілити цю мрію.
- Фінансова допомога – це необхідна інвестиція у закупівлю професійного інструменту, - зауважив Олександр Вахер. - Вірю, що ми подолаємо тимчасові проблеми із електроенергією та щоденні виклики, адже націлюємося на мирну працю та сервіс нового зразка.
Надійною опорою, підтримкою, а також ідейною натхненницею Олександра є його дружина Альона. Свого часу вона працювала інспектором з благоустрою Гощанської селищної ради, а останні роки - на посаді старости Тучинського старостинського округу.
- Запорукою участі в програмі «єРобота» є унікальна бізнес-ідея, аналогів якої немає на певній території, - каже Альона Вахер. - Такою ідеєю для мого чоловіка стала його давня мрія про власну управлінську компанію. Ще під час роботи на посаді інспектора з благоустрою я зрозуміла, що в громаді є запити на надання різного виду ремонтно-побутових послуг – від налагодження сантехніки до перекриття дахів. Бізнес-план Саші передбачає створення управлінської компанії, яка надаватиме послуги, насамперед пов’язані з вирішенням побутових питань мешканців приватних і багатоквартирних будинків, у тому числі й тих, де створено ОСББ. Заміна замків, збирання/розбирання меблів, опоряджувальні роботи, ремонт ванних кімнат і санвузлів, дрібний ремонт сантехніки (заміна фільтрів, кранів тощо), електромонтажні роботи (збільшення кількості розеток, їх ремонт, заміна та будь-які інші роботи), внутрішні роботи (фарбування стін, дрібна шпаклівка). Загалом перелік послуг доволі широкий.
Наразі розробляється відповідний прайс-лист надання послуг. Для прийому заявок клієнтів буде створено колцентр.
Важливим моментом цінової політики є орієнтація на фінансові можливості мешканців громади. Водночас ціни на послуги мають забезпечити фінансову стабільність компанії і бути максимально лояльними до клієнтів.
- На підставі відповідної угоди замовляти послуги зможуть мешканці приватних домогосподарств, багатоквартирних будинків, а також будинків, де створено ОСББ, - каже Олександр Вахер. - Діяльність компанії сфокусована на потреби мешканців Гощанської громади, але послуги зможуть отримати і мешканці сусідніх громад.
Бізнес Олександра Вахера зареєстрований в Гощанській громаді.
- Для мене це принципово, - каже Олександр. – Ми живемо в Гощанській громаді, працюємо і хочемо, щоб наші податки надходили в місцевий бюджет.
Згідно вимог програми буде створено два нових робочих місця, але старший Вахер сподівається, що зможе працевлаштувати більше людей.
- В умовах війни економічний фронт є не менш важливим, ніж військовий, - каже Гощанський селищний голова Микола Панчук. - Бо це наповнення бюджету, заробітні та соціальні виплати, підтримка переселенців і, зрозуміло, допомога Збройним Силам України. Перемагати ворога без міцної, здорової економіки було б значно важче. Саме тому нині вкрай важливо не лише зберегти, а й створювати додаткові та нові робочі місця. А мотиваційною складовою цього процесу стала державна грантова програма «єРобота».