Офіційний сайт Гощанської селищної ради

 

Для людей з порушенням зору - натисніть Ctrl+

 

ГОЩАНСЬКА ГРОМАДА, РІВНЕНСЬКИЙ РАЙОН

Про роботу Гощанського академічного ліцею в умовах дії воєнного стану

У чому суть свободи слова?

Зі слів автора BBC NEWS Філіпа Болла, деякі фізики, космологи і фахівці в галузі штучного інтелекту підозрюють, що всі ми живемо всередині гігантської комп'ютерної симуляції, приймаючи віртуальний світ за реальність. Відеоігри, які реалістично взаємодіють з гравцем, і симулятори віртуальної реальності часом неможливо відрізнити від світу за вікном. Комп’ютерні програми з вбудованими примітивними елементами мислення також моделюють взаємодію між людьми. Цього цілком достатньо, щоб зробити з людини параноїка. А що далі? А далі параноїдальна інфекція, яка поширюється і вражає все більше коло довірливих і неперебірливих користувачів інфопростору.

photo 2023 01 26 13 50 36Епідемія? Так! І єдиним способом вберегтися від неї є об’єктивний, аналітичний і виважений аналіз чергової дози вірусної інфекції. Важливі не лише факти, а їх співставлення, не лише цифри, а їх обґрунтованість, не пафосне «розкриття» ПРОЗОРИХ намірів, а їх доцільність і актуальність.

Від теми віртуального світу, до питань світу реального. І одним з них є питання нібито «схем за якими списуються гроші на бомбосховища».

В одній соцмереж нещодавно заштормило. Адміністраторка сторінки, а скоріше її ідейний натхненник «екс», у черговий раз прогулялися просторами ПРОЗОРО (до речі, це може зробити будь-хто в кого є хоча б телефон і доступ до Інтернету) і розкрили нібито чергові схеми «відмивання коштів громад в особливо великих розмірах». Оминути це питання не маємо права, тому рушаймо в Гощанський академічний ліцей.

Приміщення сучасного ліцею збудоване 1960 року. Підвальне приміщення, яке офіційно зареєстроване як протирадіаційне укриття, ніколи не використовувались за призначенням. Там зберігались різного роду речі: старі парти, стільці, комп’ютери.

У січні, коли почала ширитися інформація про можливий початок повномасштабного вторгнення, Гощанський академічний ліцей відвідали представники Рівненської районної ради, які перевіряли стан споруд цивільного захисту. Згідно з рекомендацією представників райради приміщення були розчищені.   

А потім настала ніч 24 лютого. Що відбувалось в ліцеї після 24 лютого наразі упустимо. Проте навести лад у підвальних приміщеннях ліцею не було можливості.

Розпочати ремонтні роботи в сховищі з метою створення належних і безпечних умов для всіх учасників навчального процесу стало можливим лише наприкінці серпня, тобто безпосередньо перед початковим навчального року.

Найбільшу проблему викликала відсутність відмостки навколо ліцею, оскільки дощові води потрапляли безпосередньо в підвал.

- Дуже добре, що на момент огляду приміщення була дощова погода і виконавці робіт навіч побачили проблему з підтопленням підвального приміщення, - каже директорка Гощанського академічного ліцею Маріанна Хрипа. – Тому перше, що ми зробили, забезпечили по периметру приміщення надійний захист від стічних вод.

Згідно з Постановою КМУ №169 та 1178 поточний ремонт сховищ не передбачає проведення відкритих торгів, аукціонів. Ці об’єкти підпадають під виключення, тому що це першочергові завдання, які потребують швидкого виконання без додаткових затрат часу на пошуки виконавців. Більше того, Постанова КМУ №1178 передбачає анонімність проведення подібних робіт з метою уникнення поширення інформації про розміщення об’єктів цивільного захисту саме в закладах освіти. Тобто говорити про це, писати в соцмережах доволі ризиковано.

Згідно з договором підрядником робіт було ПП «ГощаДорБуд». Чому?

Тому що після огляду приміщення один підрядник не захотів братись за роботу. Цінова пропозиція другого була на рівні 850 тис. грн, але не передбачала укладання відмостки і лише фрагментарне виконання штукатурних робіт. Тобто не в повному об’ємі. ПП «ГощаДорБуд» запропонувало найнижчу ціну із виконанням всіх необхідних робіт.

На той час стан укриття не відповідав жодним нормам. По стінах текла вода, відповідно штукатурка була вражена грибком і загалом часткова відвалена. Крім того, через сирість, високий рівень вологи в підвалі тривалість життя електролампочок становила 2-3 дні. Потрібно було міняти всю електропроводку, встановлювати систему вентиляції, укріплювати дверні прорізи і робити додатковий вхід/вихід у приміщення.

Перший договір №29 про поточний ремонт споруди цивільного захисту в Гощанському академічному ліцеї з ПП «ГощаДорБуд» було укладено 26 серпня на суму 199 900 грн. Згідно з Дефектним актом він передбачав 10 пунктів виконання робіт. У тому числі роботи з укладання відмостки, частину штукатурних робіт.

Наступний договір №41 було укладено з ПП «ГощаДорБуд» 7 жовтня за загальну суму 115 961,50 грн. Він включав знову ж таки штукатурні роботи, укріплення балок перекриття і облаштування входів у підвал.

Третій договір з ПП «ГощаДорБуд» №54 від 21 листопада 2022 року на суму 89 647,68 грн і передбачав заміну електромережі, встановлення розеток, ремонт сходових прогонів, укріплення дверних прорізів. 

І останній договір, який викликав найбільший резонанс у соцмережі, було укладено вже не з місцевою фірмою ПП «ГощаДорБуд», а з Чернівецькою фірмою «Євродорсервіс» під номером 87 від 26 грудня 2022 року і на суму 199 958 грн. Він передбачав встановлення системи вентиляції та її під’єднання до електромережі. Зі слів Маріани Хрипи договір уклали саме з цією фірмою, оскільки вони надали підтверджуючі документи і ліцензію на проведення відповідних робіт з встановлення системи вентиляції. ПП «ГощаДорБуд» такої ліцензії немає. А без вентиляції усі попередньо проведені ремонтні роботи зійшли б унівець.

Загалом укриття – це не лише кімнати, в яких перебувають діти під час повітряної тривоги. Це також службові приміщення, кімнати для зберігання питної води, коридори, сходові драбини.

Слід також зазначити, що договори укладались відповідно до виділення коштів на ремонт укриття розпорядником коштів - Гощанською селищною радою. Кошти виділялись не в повному об’ємі згідно потреб, а частинами.

Інформація про закупівлі, що стосуються поточного ремонту укриття в Гощанському академічному ліцеї розміщується безпосередньо на офіційному майданчику державних закупівель ProZorro. Тож ознайомитись з об’ємами виконаних робіт, дізнатися про підрядника робіт і їх вартість не викликає труднощів. Процес ремонтних робіт у закладі регулярно моніторили представники правоохоронних органів. Зокрема, у листопаді 2022 року був запит з Управління стратегічних розслідувань, а також фактична перевірка представниками відомства робіт безпосередньо на об’єкті. Порушень виявлено не було.

Власне саме ця інформація є достовірною, усі договори підкріплені дефектними актами і Актами виконаних робіт.

Під час візуального, а не віртуального огляду підвального приміщення, в якому розміщується сховище для учнів ліцею, усі зазначені в дефектних актах недоліки усунені.

Загальна вартість ремонтних робіт становить 605 466 тис. грн. З них 405 508 грн – вартість робіт наданих ПП «ГощаДорБуд», 199 958 грн - «Євродорсервіс».

- Хто загалом має право укладати подібні угоди з підрядниками, а також оголошувати тендери на закупівлю, якщо мова йде про окремий заклад освіти. І чи має відділ освіти вплив на ухвалення рішень? – запитую Маріанну Володимирівну.

- Це безпосереднє право директора закладу, - каже Маріанна Хрипа. – Загалом у воєнний час дозволяється укладати договори за спрощеною процедурою. Договір – це документ, в якому обумовлено умови і гарантії співпраці. А підставою для проведення розрахунків за надані послуги є лише Акт виконаних робіт. Підрядники, з якими було укладено договори на проведення ремонтних робіт у сховищі виконали зазначений в договорах об’єм робіт і відповідно отримали гроші за надані послуги. Нині академічний ліцей має своє сховище, але через незрозумілий особисто мені резонанс у соцмережі інформація стала загальнодоступною. Чи допустимо робити таке під час війни?

Відповідь категорична. Крім того, згідно з Постановою КМУ №1178 «Замовники можуть не публікувати інформацію про своє місце знаходження у річному плані закупівель, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника». Ми маємо дбати про безпеку наших дітей, а не поширювати в будь-якій соціальній мережі зайвий раз інформацію про розміщення закладу освіти, а також наявність у ньому захисних цивільних споруд. Люди, які це роблять приховують свої справжні наміри, прикриваючись турботою про бюджет громади створюють реальну небезпеку для наших дітей. Куди ще спрямовувати кошти, якщо не на створення безпечних умов для всіх учасників навчального процесу? Щодо раціонального використання коштів, то перевірити це можна порівнявши стан підвального приміщення закладу до ремонту і після. На жаль, ми в черговий раз переконуємось, що поширювати дезінформацію через канали вкидів значно легше, ніж робити реальну роботу.

На сьогоднішній день на адресу Гощанського академічного ліцею ні від поліції, представники якої відвідували заклад на третій день після Нового року, ні від Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, ні від Здолбунівської окружної прокуратори не надійшло жодних зауважень щодо проведення ремонтних робіт у сховищі.

Власне, напевно це і є відповідь на питання про те чи були зловживання щодо використання бюджетних коштів, чи просто комусь із власників акаунта в ФБ захотілось спробувати себе ще й у ролі Робін Гуда. Спробували себе хоча б у ролі волонтера.  

 

Структура

Корисні посилання

Back to top