Офіційний сайт Гощанської селищної ради

 

Для людей з порушенням зору - натисніть Ctrl+

 

ГОЩАНСЬКА ГРОМАДА, РІВНЕНСЬКИЙ РАЙОН

Мін'юст: Кримінальне покарання у вигляді пробації в десять разів дешевше за утримання у в’язниці

 

Утримання одного засудженого у в’язниці коштує 10 900 грн на місця. Зважаючи на те, що ув’язнені далеко не завжди працюють, за їх утримання платить держава. Тому одне з топ завдань Мін’юсту на цей рік – залучити малий та середній бізнес до проєктів, які дадуть роботу засудженим.

Про це розповіла заступниця Міністра юстиції Олена Висоцька під час ефіру на телеканалі «РАДА», повідомляє пресслужба Мін’юсту.

«З іншого боку засуджений до пробації, тобто який не перебуває у в’язниці і сплачує або штраф, або залучається до суспільно корисних робіт, коштує державі приблизно тисячу гривень. Тобто кримінальне покарання у вигляді пробації в 10 разів дешевше! Тому всі європейські країни пішли шляхом розвитку пробації і утримування засуджених у в’язницях тільки у виняткових випадках – коли вони реально небезпечні», – зазначила Олена Висоцька.

Вона підкреслила, що завдання Міністерства юстиції – ресоціалізувати ув’язнених таким чином, щоб після виходу з в’язниць чи слідчих ізоляторів такі люди були абсолютно безпечними і не вчиняли нових злочинів. Водночас заступниця Міністра юстиції  погодилась з тим, що багато роботи можна провести наперед, наприклад, із неповнолітніми, які схильні до агресії або до вчинення злочинів, або які вживають наркотичні речовини. За її словами, це буде дешевше, ніж потім виправляти злочинців, шукати їм зайнятість, перевчати, давати роботу тощо.

Також під час ефіру Олена Висоцька поінформувала про приватизацію в’язниць: «Приватизація іде за планом. Ми запрошуємо інвесторів розглянути наші пропозиції. Як правило, вони дуже вигідні. Звичайно, коли продаєш об’єкти на чесному прозорому аукціоні, трапляється, що не з першого разу той чи інший лот продається. Це абсолютно нормальна ринкова ситуація. Наша задача – рекламувати ці лоти, говорити про них і давати всім інвесторам якомога більше інформації».

Вона відзначила, що кошти від продажу в’язниць будуть спрямовані на поліпшення умов ув’язнених та на будівництво нової інфраструктури. Заступниця пояснила, що об’єкти приватизації – це великі об’єкти, які витягають з пенітенціарної системи на їх утримання великі кошти – щомісяця, щорічно оплачуються комунальні платежі, податки на землю, охорона.

«Відтак, їх закриття призводить до зменшення видатків з одного боку, а з другого – кошти, які ми отримаємо від приватизації, ми вкладемо в інфраструктуру, поліпшимо умови. Завдяки цьому Україна не буде сплачувати величезні кошти – а це мільйони євро – по виплатам компенсацій тим, хто виграє суди проти України за неналежні умови тримання під вартою», – наголосила Олена Висоцька.

«Мін’юст розробив Стратегію реформування пенітенціарної системи на період до 2026 року. Ми подивимося, що із нашого амбітного плану буде зроблено, і сплануємо наступні кроки. Сподіваюсь, результати, яких ми досягнемо, змінять ставлення українців до реформи пенітенціарної системи», – резюмувала заступниця Міністра.

 

Структура

Корисні посилання

Back to top