Офіційний сайт Гощанської селищної ради

 

Для людей з порушенням зору - натисніть Ctrl+

 

ГОЩАНСЬКА ГРОМАДА, РІВНЕНСЬКИЙ РАЙОН

ІНСТРУМЕНТИ ВПЛИВУ НА ПРАВОПОРУШНИКІВ ЗАДЛЯ УБЕЗПЕЧЕННЯ СУСПІЛЬСТВА

Пробація — це альтернатива позбавленню волі, що передбачає відбування засудженими покарання в громаді без ізоляції від суспільства. При цьому система пробації забезпечує не лише контроль за виконанням обов'язків, покладених судом, та й може надавати певні консультації та допомогу для створення готовності особи жити, не вчиняючи правопорушень. 

Пробація є системою, яка починає працювати з особою на досудовому етапі і після винесення судом покарання, яке відбувається без ізоляції від суспільства. При цьому система пробації забезпечує не лише контроль за виконанням обов'язків, покладених судом, та й може надавати консультації та допомогу для створення готовності особи жити, не вчиняючи правопорушень. Діяльність пробації базується на індивідуальному аналізі проблемних питань кожного правопорушника, розробці для кожного з них індивідуальної системи мотивації, контролю та допомоги.

Основною метою індивідуальної роботи з суб’єктом пробації, є мотивування його до змін на краще та готовності жити без порушень закону. Робота з правопорушником проводиться не навмання, а базується на проведенні науково розробленого дослідження його кримінальної історії, особистості та способу його життя (оцінка ризиків і потреб), за допомогою якої виявляються проблемні аспекти, що у комплексі ймовірно призвели до вчинення ним кримінального правопорушення ( відсутність освіти, роботи та законних джерел доходів, складна ситуація в родині, вплив оточення, алкогольна, наркотична залежність, спосіб мислення та інші психологічні особливості), за наслідками якої із суб’єктом складається план індивідуальної роботи і на основі вже виявлених потреб визначаються відповідні заходи.

Також, Законом України «Про пробацію» введено новий інструмент роботи із засудженими – пробаційні програми, які призначаються особі, звільненій від відбування покарання з випробуванням за рішенням суду та передбачає комплекс заходів, спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості.

Наказами Міністерства юстиції України затверджено п’ять пробаційних програм для повнолітніх і неповнолітніх суб'єктів пробації: «Зміна прокримінального мислення», «Подолання домашнього насильства», «Формування життєвих навичок», «Подолання агресивної поведінки», «Попередження вживання психоактивних речовин». Метою зазначених Програм є корекція соціальної поведінки або її окремих проявів , формування соціально сприятливих змін особистості.

У Рівненському районному секторі № 2 наявні два куратори для реалізації пробаційних програм.  

 

Структура

Корисні посилання

Back to top