ПОВІДОМЛЕННЯ
З метою одержання та врахування зауважень і пропозицій громадськості Гощанська селищна рада повідомляє про початок процедури визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту містобудівної документації «Генеральний план та план зонування території смт Гоща Рівненської області ».
Заява
про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки
Генеральний план та план зонування території смт Гоща Рівненської області
(проекту документа державного планування місцевого та регіонального рівнів)
1. Інформація про заявника
Гощанська селищна рада Рівненського району Рівненської області
(повне найменування органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, який є відповідальним за розроблення документа державного планування та здійснює загальне керівництво і контроль за їх виконанням, або інший визначений законодавством замовник документу державного планування)
35312, вул. Незалежності, 72, смт Гоща, Рівненський район, Рівненська область
тел: (03650) 2-14-25, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
(місцезнаходження (поштовий індекс, адреса), контактний номер телефону)
2. Характеристика документа державного планування
Вид документа державного планування
Генеральний план та план зонування території смт Гоща Рівненської області
Основні цілі документа державного планування
Генеральний план та план зонування території смт Гоща – основні документи містобудівної документації на місцевому рівні, призначені для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території селища з врахуванням використання та розвитку прилеглих території.
Зв’язок з іншими документами державного планування
Розробляється з врахуванням: Схеми планування території Рівненської області.
3. Якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів).
На території смт Гоща та прилеглих територіях не передбачено нових видів планової діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і відносяться до першої категорії планової діяльності, які можуть мати значний вплив на довкілля.
При реалізації генерального плану враховуються проектовані види діяльності для об'єктів другої категорії, що можуть мати значний вплив на довкілля, а саме:
- проведення робіт з розчищення і днопоглиблення русла річки, меліоративних каналів.
4. Визначення ймовірних наслідків, які можуть мати значний вплив при реалізації документа державного планування.
- для довкілля, у тому числі для здоров’я населення
Додаткові ймовірні наслідки, що можуть мати значний вплив при реалізації генерального плану смт Гоща на довкілля та здоров’я людей відсутні.
Організація поверхневого стоку для запобігання підтоплення територій з високим рівнем ґрунтових вод.
- для територій з природоохоронним статусом: відсутні
- транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення: відсутні
5. Обґрунтування вибору виправданих альтернатив, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено
Не передбачаються
6. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки
основним критерієм під час стратегічної екологічної оцінки проекту містобудівної документації є її відповідність державним будівельним нормам, санітарним нормам і правилам України, законодавству у сфері охорони навколишнього природного середовища. Основні методи під час стратегічної екологічної оцінки: аналіз слабких та сильних сторін проекту містобудівної документації з точки зору екологічної ситуації; консультації з громадськістю щодо екологічних цілей; отримання зауважень і пропозицій до проекту містобудівної документації; проведення громадського обговорення у процесі стратегічної екологічної оцінки проекту містобудівної документації.
7. Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування
- встановлення санітарно-захисних зон існуючих об’єктів, що мають негативний вплив на довкілля;
- упорядкування засмічених та підготовлюваних територій;
- створенням нових рекреаційних та охоронних зон;
- озеленення санітарно-захисних смуг;
- запобігання скиду неочищених стічних вод і збільшення ефективності очищення;
- в цілому, розроблений відповідно до державних будівельних норм, санітарних норм і правил проект містобудівної документації не матиме негативних наслідків виконання документа державного планування.
8. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку
Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки Генерального плану та плану зонування території смт Рівненської області та (за наявності) проект документа державного планування оприлюднюються шляхом розміщення на офіційному веб-сайті замовника: https://hoshcha-rada.gov.ua/ з метою одержання та врахування зауважень і пропозицій громадськості.
9. Усі зауваження і пропозиції, та строки їх подання від громадськості до заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки, необхідно надсилати до
Гощанської селищної ради Рівненської області
(найменування органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, який є відповідальним за розроблення документа державного планування та здійснює загальне керівництво і контроль за їх виконанням, або інший визначений законодавством замовник документу державного планування)
35312, вул. Незалежності, 72, смт Гоща, Рівненський район, Рівненська
тел: (03650) 2-14-25, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Начальник відділу архітектури, містобудування, будівництва та просторового планування – Мельник Ігор Дмитрович.
(поштова адреса, електронна адреса, номер телефону та контактна особа)
Строки подання
15 днів з дня оприлюднення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки (відповідно до пунктів 5, 6 статті 10 Закону України „Про стратегічну екологічну оцінку”).
Пропозиції, надані після встановленого строку, НЕ РОЗГЛЯДАЮТЬСЯ.